Newsy ze świata

Wiadomości z całego świata

CIEKAWOSTKI

Co robić wiosną we Wrocławiu? Zwiedzaj miasto przy ładnej pogodzie

Wiosna to okres, kiedy na dworze robi się cieplej, co skłania nas do częstszego wychodzenia z domu i zwiedzania różnych atrakcji. Wiele osób w okresie wiosennym decyduje się też zobaczyć jedno z najpiękniejszych polskich miast, jakim jest Wrocław. Zobaczmy, co można robić wiosną we Wrocławiu.

Wrocławskie ZOO

Wiosną wrocławskie zoo przeżywa rozkwit. Kiedy na dworze robi się cieplej, zwierzęta zostają wypuszczone na wybiegi i chętnie prezentują się zwiedzającym. Zoo we Wrocławiu to jeden z najbardziej rozwiniętych ogrodów zoologicznych w naszym kraju, dlatego warto zapoznać się z ofertą obiektu.

Hala stulecia we Wrocławiu

Jeżeli już zdecydujecie się odwiedzić zoo, w pobliżu warto zobaczyć także wrocławską Halę Stulecia. Jest to świetne miejsce na wiosenny spacer z całą rodziną. Budynek Hali Stulecia został wpisany na listę UNESCO, a na miejscu można zobaczyć jedną z największych fontann w Europie.

Ostrów Tumski

Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Wrocławia, polecana ze względu na wyjątkowy klimat. W tej części miasta mieszczą się między innymi dwa zabytkowe kościoły, Katedra pw. św. Jana Chrzciciela z punktem widokowym czy legendarna Brama Kluskowa.

Rynek we Wrocławiu

Wrocławski Rynek to atrakcja, której nie może zabraknąć na liście zwiedzania Wrocławia. Miejsce to zachwyca urokliwymi kamienicami oraz ciekawymi restauracjami, które zachęcają wyjątkową ofertą kulinarną. W okolicy rynku znajduje się też spora grupa słynnych wrocławskich krasnali, których zwiedzanie warto rozpocząć ze specjalną mapą, dostępną w dowolnym punkcie z pamiątkami. Będąc w pobliżu, nie można pominąć całej orkiestry krasnali, znajdującej się przy Narodowym Forum Muzyki.

Gdzie zostawić samochód?

Z rynku i NFM we Wrocławiu można dojść pieszo do wielu atrakcji miasta. Dlatego dla turystów idealną lokalizacją do pozostawienia samochodu będzie parking monitorowany Wrocław Centrum pod NFM od Interparking.