Newsy ze świata

Wiadomości z całego świata

CIEKAWOSTKI

Od jakiego wieku jest LEGO?

Od jakiego wieku jest LEGO? – to pytanie zadaje sobie wiele osób. Klocki LEGO rozpalają przecież wyobraźnię dzieci na całym świecie już od wielu lat. Moda na nie trwa i niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Każdego roku przybywa nowych zestawów, które wpisują się zarówno w potrzeby maluchów, jak i starszaków oraz nastolatków. Co więcej – nawet dorośli chętnie spędzają czas tworząc rozmaite konstrukcje. Sprawdźmy więc, jaki jest przekrój klocków LEGO i jak je dopasować do wieku dziecka.

1. Klocki LEGO a LEGO Duplo
2. Od jakiego wieku jest Lego?
3. Lego City i Lego Star Wars – szeroki wybór

Klocki LEGO a LEGO Duplo

Klocki LEGO z powodzeniem mogą trafić do małych rączek maluszków, którzy nie ukończyły jeszcze pierwszego roku życia. Oczywiście należy przy tym uważać na wszelkie małe elementy, które dziecko mogłoby połknąć przypadkowo. Można jednak z powodzeniem oddać do jego dyspozycji np. zestaw Lego Mario. Tytułowy bohater, mały hydraulik w czerwonym ubranku jest naprawdę sympatyczny i z pewnością przypadnie do gustu małym miłośnikom układania. W pierwszych latach życia doskonale spiszą się także sławne LEGO Duplo. Tutaj nie musimy się już martwić o ryzyko połknięcia, niemniej należy zawsze zachować czujność. 

Od jakiego wieku jest Lego?

Jeśli dziecko skończy już 7 lat, wówczas przyjdzie czas na to, aby odstawić Klocki Duplo na półkę – mogą okazać już zbyt proste. Czas na zainteresowanie dziecka zestawami LEGO, które dają o wiele większe pole do popisu. Chłopcy z pewnością zainteresują się ulubionymi bohaterami z bajek i komiksów. Wśród nich można wymienić więc zestaw Lego Spiderman. Tego bohatera nie trzeba nikomu przedstawiać. Także im, jak również dziewczynkom można umilić czas klockami z serii Lego Disney z ich ulubionymi postaciami z kultowych bajek. 

Lego City i Lego Star Wars – szeroki wybór

Jak wybrać klocki LEGO? Serii Lego jest mnóstwo. Są skrojone na miarę zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym, a także osób dorosłych. Dla małych dzieci jest mnóstwo zestawów, którymi będą mogły bawić się całymi dniami. Skomplikowane zestawy na pewno wpiszą się w oczekiwania starszaków, nastolatków i osób dorosłych. Można sięgnąć więc np. po Lego Star Wars czy też Lego City i oddać się wielogodzinnemu budowaniu. 

Wykorzystywanie potencjału jakie dają klocki LEGO jest ogromne. Oprócz tego, że są one sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu, to w istotny sposób przyczyniają się do rozwijania kreatywności, jak również wyobraźni. Nie bez znaczenia pozostaje także trening umiejętności manualnych. To wszystko sprawia, że te kultowe klocki kochają dzieci, młodzież i dorośli na całym świecie. Nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.